ZNAJDŹ W PROGRAMIE

Rap sztuką?! Przekonaj się w Kazimierzu

02|08|2012

To o wiele więcej niż tylko muzyka. To pasja, sposób wyrażania siebie, to po prostu życie. Pozwólmy porwać się w podróż do najbardziej tajemniczych rewirów rapu. Tym bardziej, że na jej czele staje sam Ice-T!

Zapraszamy na polska premierę filmu „Coś z niczego: Sztuka Rapu”. Legendarny raper, którego mocno zaangażowane politycznie utwory sprzeciwiają się niesprawiedliwości (opowiada się głównie przeciwko rasizmowi), odkrywa przed widzami tajemnice „czarnej muzyki”. Debiutując w roli reżysera, wciela się też w rolę aktora – rozmówcy przepytującego największe sławy rapu (m.in. Eminema, Snoop Doga, RUN-DMC). Z rozmów i zawartych w filmie materiałów wyłania się obraz tego, jak muzyka ulicy stała się potęgą.

 

Ice-T chce pokazać, że rap to o wiele więcej, niż walki gangów, czapeczki z daszkiem, szerokie spodnie i potok słów. To prawdziwa sztuka! Muzycy zaprezentowani w dokumencie są fenomenalni, zdolni i zbuntowani – co doskonale wpisuje się w hasło tegorocznego festiwalu.

Rap zaciekawia i wywołuje silne emocje, pozostaje jednak lądem nie do końca odkrytym. Zaufajmy więc charyzmatycznemu reżyserowi i posłuchajmy niesamowitej opowieści, która z pewnością nas nie rozczaruje. 

Małgorzata Węgrzyn