ZNAJDŹ W PROGRAMIE

NEO RETROS

data: 03/08/2012 godzina: 21:00 miejsce: Klub Festiwalowy Perła program artystyczny: koncerty

Zespół powstał w 2010 roku w Warszawie. Neo Retros to legendarni anty-celebryci, żołnierze przeszłości – tworzą psychodeliczny pop i walczą z zalewem pap kultury. Ich bronią są ważne słowa i przejmujące dźwięki. Kochają kontrast – nowego ze starym, cichego z głośnym, pięknego z brzydkim. W 2011 grupa wydała album „Listen to Your Leader”, nominowany do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, a swoim pierwszym singlem „The High-rise in the Sunshine” wygrała festiwal Top Trendy. Muzycy zdobyli także nominację do Trójkowych Mateuszy. Aktualnie zespół promuje nowy singiel „Sun Shines On”, zapowiadający kolejną płytę, której tytuł owiany jest tajemnicą.

Sami o sobie mówią: „Neo Retros to czterech muzyków, którzy pogrążeni we śnie przetrwali kolejne koronacje i abdykacje Królów, Królowych i Ojców Chrzestnych Rocka, Popu i Hip-Hopu, obudzili się nagle w XXI wieku otoczeni współczesnymi zabawkami i brzmieniami, lecz gdzieś wewnątrz nich nadal rezonują dalekie echa przeszłości.”

Skład: Skyboy – wokalista, kompozytor, londyńczyk, jeden z pionierów ruchu przytulania drzew | Q – perkusista znany z zamiłowania do nowych technologii | Mr S – gitarzysta, stateczny, tajemniczy i zdyscyplinowany | Junior – basista, słynny ze swoich hedonistycznych wybryków